-->

Friday, July 1, 2022

FKB XCV: Heavy Metal

I'm sorry for the lack of the usual post this week, but I am swamped with other projects at home. The standard program should return soon - and in the meantime, I decided to finally host an edition of a little game between polish bloggers, where one person throws a topic and those who are willing are trying to get something done in a month that fits the theme. It will be obviously in polish, so I'm greatly sorry to those who can't speak it. Tranlation for the curious below.


FKB, Figurkowy Karnawał Blogowy, to trwająca od 95 miesięcy zabawa blogerów, w której co około 30 dni jeden z nich wybiera temat pozostałym (lista wybranych dotychczas i wybierających - tutaj), a pozostali starają się zmalować coś, co się nada. W lipcu 2022 r. hasło FKB brzmi następująco:

HEAVY METAL

Czołgi, czarno-czarna kolorystyka, długie włosy, ciężka kawaleria, armaty, perkusiści, rycerze, półnadzy pakerzy z piorunami w tle, skóra, ćwieki, łańcuchy i edgy nastolatki, temat mam nadzieję wystarczająco szeroki by każdy był w stanie znaleźć coś dla siebie. Można pomalować coś nowego, albo zrobić stosowne zestawienie już gotowych modeli. Nada się wszystko co kojarzy się z głownym hasłem, jakkolwiek byście tego okrężnie nie tłumaczyli. Metaliki w dłoń i powodzenia!

--------------------------------------------------

Heavy Metal: tanks, black and black color schemes, long hair, heavy cavalry, cannons, drummers, knights, half-naked musclemen with lightning in the background, leather, studs, chains and edgy teens - the topic is wide enough for everyone to find something that suits them. You can paint something new or set up your old minis for this. Everything goes as long it's connected to the main theme, no matter how convoluted your reasoning. Take your metallic paints and good luck!

14 comments:

 1. Death to all but metal! - spróbuje się pojawić - temat zacny :)

  ReplyDelete
 2. Dzięki za przejęcie pałeczki :) Bardzo fajny temat. Będę na pewno, choć nie mam jeszcze pomysłu z czym.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziś o 16:00 mój wpis pojawi się pod poniższym linkiem: https://gangsofmordheim.blogspot.com/2022/07/cursed-city-bat-swarms-3-4.html

   Delete
 3. Replies
  1. Nie wiem czy uda mi się coś pomalować w tym miesiącu, ale zrecenzowałem model, który moim zdaniem jest bardzo heavy metalowy - chociaż z żywicy.

   https://quidamcorvus.blogspot.com/2022/07/figurkowy-karnawa-blogowy-edycja-95.html

   Delete
 4. Kawał solidnego, ciężkiego metalowego pręta.

  http://2k6wielebnyrafael.blogspot.com/2022/07/fkb-xcv-heavy-metal.html#more

  ReplyDelete
 5. urlop się zbliża więc nie będę czekał na koniec miesiąca:) https://kryptakrolow.blogspot.com/2022/07/massive-darkness-2-hellscape-fkb-xcv.html

  ReplyDelete
 6. Mój wpis:
  https://nerdworkshop.blogspot.com/2022/07/megadroth-remains-fkb-xcv.html#more

  PS: Chętnie poprowadzę kolejną edycję FKB. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. W sumie sierpień miał być mój - na grupie FB wrotowicze nawet jakaś kolejka jest aż do 100 edycji - ale nie wiem na ile to jest aktualne

   Delete
  2. Ok, to ogarnę w takim razie. :)

   Delete
  3. @Bahior: Ja tam zakładam, że deklaracje są wiążące :)

   Delete
  4. Nie próbowałem się wykręcać :) Mam temat na Sierpień i grzecznie czekam na pierwszego aby go opublikować

   Delete
 7. http://thedarkoak.blogspot.com/2022/07/iron-hands-outrider-squad-fkb-ed-95.html No i jestem :)

  ReplyDelete
 8. http://koyoth.blogspot.com/2022/07/figurkowy-karnawa-blogowy-ed-xcv-heavy.html jestem i ja.

  ReplyDelete